מסחר אלקטרוני לקראת 2019: מגמות וכיוונים

0

אז מה היה לנו עד עכשיו?

כולנו מתחילים להבין שיש גסיסה איטית והולכת של המסחר הקמעונאי המבוסס על מכירה בחנויות בלבד לטובת המכירה האינטרנטית שכן המגע היחיד שיש ללקוח הוא במועד הרכישה לעומת חברות אינטרנטיות שהקשר עם הלקוח מתחיל לפני והרבה אחרי שהרכישה הסתיימה. בשנים האחרונות, הצרכנים מתחילים לבנות אימון בשיטה – שיטת הקניות ברשת. מחסום הפחד קרס ברגע שהמסחר באמצעות התגבר על אבטחת שיטות התשלום ובכך הקנה שקט נפשי לצרכנים. קהל הצרכנים הרוכש ברשת מתרחב וכולל את הסבא והדודים שלך אשר מתחילים לאט לאט לקנות ברשת. הפוטנציאל הוא עצום  ומספר הגולשים ברשת מגיע ל 3.6 מיליארד איש אשר בממוצע אשר שוהים מעל 6 שעות ברשת כל יום והוציאו בשנת 2017 כ 454.45$ מיליארד בארה״ב בלבד.

10 טרנדים וגורמים להצלחת המסחר האלקטרוני  לקראת 2019

אנו רואים שהצרכנים בעולם, ובעיקר האמריקאים דורשים לקבל את חוויות הקנייה אשר הם מורגלים לקבל בענף הקימונעי ומתרכז בעיקר באיכות השירות, אמינות המוצר ומהירות בקבלת שירות וכוללים:

1. חוויית המשתמש היא הקובעת

הצרכנים רוצים לקבל חויית קנייה אישית ומכוונת המותאמת להם כמו כפפה ליד. חווית הקנייה נבלמת כאשר הם מוצפים בהצעות לא ממוקדות אשר מבזבזות את זמנם. מחקרים מראים שכמעט מחצית הצרכנים קונים יותר כאשר חוויות הקנייה מותאמת אליהם אישית.  יש צורך בהכרות מעמיקה מצד הסוחרים המקוונים – מה חושבים הגולשים שלך.

2. משלוחים לבית הלקוח עוד באותו יום

מחקרים מראים שיותר ויותר לקוחות של עד כ 38% דורשים משלוח לבית הלקוח בעיקר בעבור מוצרי יוקרה עוד באותו יום. לפי המחקרים דרישה זו מהווה אתגר משמעותי עבור הספקים אך במקביל 72% מהקונים טענו שהיו קונים יותר אם אפשרות זאת הייתה עומדת בפניהם.

3. ביקוש למשלוחים עד שעה באמצעות רחפנים

לקוחות מביעים רצון לקבל מוצרים באמצעות רחפן ואף מוכנים לשלם יותר. סקרים מראים שעד שנת 2028, 40% מהמשלוחים יחולקו באמצעות רחפנים.

4. שיווק Omnichannel (מערך רב ערוצי)

צרכים דורשים לקבל חווית קנייה חלקה בין הערוצים השונים ניידים ונייחים הם חשובים להקניית חווית קנייה רציפה. מחקרים מראים שכ 22% מהצרכנים האמריקאים קונים בכל הערוצים למרות שמעל 30% סוחרים הביעו קשיים בהטמעה של המערכות.

5. אוטומציה של שירות הלקוחות

מהירות הוא שם המשחק וצרכנים טוענים שחווית שירות גרועה תגרום להם לא לחזור אל האתר לעומת חוויית שירות טובה מובילה לרכישה. עד שנת 2028, גרנטר טוענים שכ 85% מפניות משירות הלקוחות יטופלו ללא מגע יד אדם.

6. מעבר למודל של תשלומים חודשיים עבור מנויים

צרכנים עוברים למודל תשלומים עבור מנויים. כיום בארה״ב מעל ל 58% מהצרכנים יש יותר ממנוי אחד. מודל זה מבטיח עקביות בהכנסות לאורך זמן ויכולת ליצירת אמון והרחבת בסיס הלקוחות והשירותים הניתנים ללקוחות על בסיס מתמשך.

7. הוספת צ׳אט בוט (chatbots)

צ׳אט בוטים מגבירים את חווית שירות הלקוחות ומאפשרים לגולשים להשאיר הודעות ולקבל מענה אוטומטי. זה הופך להיות דרישות מלקוחות ומוריד מעומס למענה אנושי עם ידי סקריפטים אוטומטיים העונים על רוב שאלות הלקוחות.

8. הגברת שימוש בוידאו באתרים

מחקרים מראים שגולשים שרואים וידאו של המוצר קרוב לודאי יקנו את המוצר על פני אלו שקראו טקסט כתוב ואף מביעים אמון גדול רב במוצר. דפים המציגים מוצרים תוך שילוב קטעי וידיאו יראו הפרש משמעותי בשיעורי המרות של עד כ 37%.

9. השקת חנויות Pop-up shop לקמפיין ייעודי או למכירות עונתיות

דרך לחזר מותג ואף את הקשר עם לקונים הוירטואליי, הוא להקים חנויות פופ אפ ייעודיות לקמפיין מסויים או למכירה עונתית. פונטציאל השוק בארה״ב  מוערך כיום בכ 8$ ביליון.

10. תמיכה במטבעות קריפטוגרפיים

בכירים בענף צופים שהביטקון יהיה מטבע העתיד למרות שמידת ההטמעה בשוק הוא עדיין נמצאת בשלבים ראשוניים.  מדי חודש מתרחבים הפיתוחים החדשים של מטבעות קריפטוגרפיים אשר מסתמן שיהוו הבסיס הפיננסי המשמעותי ביקום הפעילות העיסקית הקמעונאית באינטרנט.  לטכנולוגית הבלוקצ׳יין יתרונות בטיחות רבים, עלות סליקה נמוכים ומהירות תגובה מיידית. יש בהחלט למה לצפות.

הנתונים הסטיסטיים נלקחו ממאמר: https://www.coredna.com/blogs/ecommerce-trends
האיגוד הישראלי למסחר אלקטרוני מסייע, מלווה ומקדם את עסקי המסחר האלקטרוני בישראל.

 

מאת: אלכס זלמנוביץ, מנכ״ל האיגוד הישראלי למסחר אלקטרוני
תחקיר: אילנה בסקט, בלוגרית טכנולוגית

 

Loading...
You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.